msonic Baltic Latvia Iekārtas un labi padomi jūsu studijai
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

DAW - Digitālas audio darbastacijas

Musdienās, audio ieraksti, apstrāde un miksēšana visbiežāk notiek digitāli. Tāpec viens no producenta galvēnām darbarīkiem ir DAW, jeb Digitāla audio darbastacija. 

DAW programmas ļauj mums kvalitatīvi ierakstīt audio, ātri un ērti to rediģēt, spēlēt virtuālus instrumentus un miksēt savus trekus, izmantojot plaginus kaut savā laptopā. 

Moderniem DAWiem ir līdzīgs princips, tomēr katrai programmai ir savas priekškocības, un producenti var izvēlēties viņiem atbilstošāku variantu. 

Vienalga kuru programmu izvēlēsies tu, kursa gaitā mēs uzzināsim kā:

  • Ierakstīt un rediģēt audio
  • Strādāt ar MIDI un taisīt virtuālo instrumentu partijas
  • Semplēt
  • Iziet visu cēļu no dziesmas idejas līdz gatavām trekam
  • Miksēt, izmantojot iebūvētus plaginus

Ka arī uzzināsi visādus trikus un darbaplūsmas, kas ļaus tev ātri un efektīvi strādāt, neterēr laiku tehniskām lietām un koncentrēties uz kreativitātes.

Mūsu skolā tu vari iemācīties strādāt ar:

Pro Tools

Industrijas standarts. Viena no DAW pionieriem, šī programma joprojām ir viena no populārākiem professionāļu vidē un ir atrodāma pasaules labākajās ierasktu un post-production studijās. Lieliski piemērota lielo vai mazo sessiju ierakstiem, rediģēšanai un miksēšanai. Zinot Pro Tools tev būs daudz vieglāk saprast citus DAW un tu jūtīsies brīvi jebkurā studijā jebkurā situācijā.

Logic Pro X

Lielisks variants gan ierakstiem, gan producēšanai. Nāk ar pilnu virtuālo instrumentu, plaginu un semplu komplektu pa ļoti demokrātisko cenu. Diemžēl pieējama tik Mac.

Ableton Live

Ableton Live ir ļoti labi piemērots hip-hopa un elektroniskās mūzikas producēšanai. Lielo sessiju daudzkanālu ieraksts nav viņa stiprāka puse, bet Live piedāva vairākus unikālus risinājumus, kas to pilnībā kompensē. Live ir ļoti labi piemērots izmantošanai dzīvajās uzstašanās un kopā ar Push kontrolieri pats kļūst par mūzikas instrumentu. 

Ja tu gribi uzzināt visu par audio programmām un mūzikas producēšanu vispar, sazinies ar mums, vai aizpildi īsu anketi un nāc uz bezmaksas demo nodarbību mūsu skolā!